Türkiye’nin Çatısı: Ağrı Dağı ve Zirve Tırmanışı

Murat Eray KORKMAZ

Teknolojiyi sever. Okur, yazar; gezer, tozar; tırmanır, fotoğraf çeker; bol yer, bol içer.

Bunlara da Göz At...

8 Yorum

 1. berna dedi ki:

  merhaba ben ağrılıyım bu turlara katılmak istiyorum ne yapabilirim acaba??beni bilgilendirirseniz sewinirim

  • Berna merhabalar,

   Tur konusunda size yardımcı olabilecek bir çok tur firması ve/veya rehber bulunmaktadır. İnternetten araştırmayla çok farklı alternatif planlar sunan firma/kişi bulabilmek mümkün. Bir göz atın onlara, dilerseniz ben de tavsiye edebielceğim bir kaç kişiye yönlendirebilirim sizi.

 2. Mehmet Çobanoğlu dedi ki:

  Nende kızımla beraber Ağustos 2014 de planlıyorum. Önerilecek rahat bir tur şirketi arıyorum. Lütfen önerilerini bekliyorum

 3. Murat dedi ki:

  Selam murat bey bir kac tur sirketini okudum ama turlarda en az 5 kisi olursa gidilir diyor olmama gibi bir sey söz konusumu yoksa sizin tavsiye edeceginiz bir tur sirketi varmi ?

  • Murat Eray KORKMAZ dedi ki:

   Merhabalar,

   Genelde turlar 5 kişiyi rahatlıkla bir araya getiriyorlar ve hatta tırmanış ekipleri 10-12 kişi civarında oluyor. Yaz sezonunda 5 kişi toparlananamama gibi bir durum yaşayacağınıza çok da ihtimal vermiyorum. Daha önceden herhangi bir tur firmasıyla gitmediğimden dolayı direkt önerebileceğim bir tur maalesef yok. Biraz araştırma yapıp, yorumlara bakıp size fiyat/performans olarak en uygun gelen turu seçebilirsiniz. Dediğim gibi turun sayı azlığından dolayı iptal edilmesi zor gibi bence.

 4. Ayşe dedi ki:

  Merhaba, bir yarışmaya katılacağım, kitap kapağı tasarımında resimlerinizden yararlanmak istiyorum. Sizin için bir sorun teşkil ediyor ise farklı bir tasarıma geçeceğim.

 5. Mehmet dedi ki:

  Hocam Merhaba, şu zamana kadar dağa tırmanmak gibi bir tecrübem olmadığı için sormak istiyorum: Sizce, dağ tecrübesi olmayan kimselere göre Ağrı gibi bir dağa yazın tırmanmak, sağlık açısından ne gibi sorunlara sebep yol açabilir?
  Malûm, irtifadan ve değişen havadan dolayı insan bünyesi bu duruma hemen tepki gösteriyor. Artı, 7 yaşımdan bu yana Migren belası ile yaşamaktayım ve 70 metrelik Galata kulesine akşam vakti çıktıktan sonra rüzgarın etkisiyle başımın ağrıdığını bilirim.
  Yani beni endişelendiren; olası sağlık sorunlarıdır. Bunu aşmak için aklimatizasyon da öneriyorlar.

  Bir sorum daha olacak: Dağcılık faaliyetlerini tur yoluyla değil de, sizin gibi arkadaş ortamıyla, bağımsız/münferit bir şekilde gerçekleştirmek için; bu sporu profesyonel anlamda mı yapmak gerekiyor?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: